indoor soccer, sand soccer, tournaments, kenosha, racine, basketball, baseball, softball, football, team handball, futsal

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Change Team: 

Week 5 Session 2 Soccer February 25th - March 3rd

 

Sunday Feb 25th   12:45 St. Joes vs Tremper HSG
  1:30 Bakers Dozen vs Cornflakes HSG
        2:15 Ace vs Crew High School HSG
                 
                 
        3:15 Hawks FC vs Wizards HSB
        4:00 Crew U15 vs Crew U19 HSB
        4:45 Eide FC vs Kroos Control HSB
        5:30 CLS vs Wingstop HSB
        6:15 Brain Power vs Chelsea HSB
        7:00 Ball Hogs vs Dortmund HSB
                 
Sunday Nights    
                 
Monday Feb 26th   5:15 Barcelona vs Real Madrid  
    6:00 Lyon vs Caen  
        6:45 SC Batista vs Lorient  
                     
Tuesday Feb 27th   5:15 Messi Kids vs U10 PSG  
  6:00 U11 Navy Girls vs U12 Sky Girls  
        6:45 U12 Navy 2 vs Pink Panthers  
        7:30 U12 Englund vs Tigers  
        8:15 U12 Navy Girls 1 vs U13 Navy Girls 2  
                     
Wednesday Feb 28th   5:15 K Qrew vs U14 Knights  
  6:00 Knuckleheads vs U12 Black 

 

        6:45 Royal Aces vs U14 AYSO  
        7:30 U13 Rivera vs U14 PSG  
        8:15 Bergman vs U13 Pearson  
                     
        9:00 Toluca vs En Fuego AS
        9:45 Net 6 & Chill vs Suicide Squad AS
                     
Thursday March 1st            
  8:30 Lunatics vs Revolution AS
        9:15 Cardiac vs Recycled 1's AS
        10:00 Risk Takers vs Zion United AS
                 
                 
Friday March 2nd   5:15 Juventus vs Inter U6
  5:15 Milan vs Genoa U6
        5:15 Roma vs Palermo U6
        6:00 Napoli vs Milan U6
        6:00 Fiorentina vs Lazio U6
        6:00 Udinese vs Torino U6
        6:45 Fire vs Galaxy U8
        7:30 Columbus Crew vs Revolution U8
        8:15 Sounders vs Dynamo U8
                 
Saturday March 3rd   8:00 Eagles vs DC United U8
  8:45 DC United vs Sevilla U10
        9:30 All Saints Muraw vs Lance 1 Middle School
        10:15 St Joe's vs All Saints Meo Middle School
        11:00 Mahone 2 vs CLS Middle School
        11:45 All Saints Gotz vs Ktech Runyard Middle School
        12:30 K Tech Bergman vs Mahone 1 Middle School
        1:15 Salem vs Washington Middle School
        2:00 Bullen vs Lance 2 Middle School
        3:00 Valencia vs Monaco U10
        3:45 Athletico Madrid vs Columbus Crew U10
        4:30 LOSC vs Marselle  
        5:15 Olympique vs Montpellier  
        6:00 St. Etienne vs Nantes  
        6:45 Bourdeaux vs U11 Sky  
        7:30 U12 Kickers vs U12 Ninjas