indoor soccer, sand soccer, tournaments, kenosha, racine, basketball, baseball, softball, football, team handball, futsal

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Change Team: 

Week 3 Session 2 Soccer February 11th - February 17th

 

Sunday Feb 11th   12:45 Bakers Dozen vs Tremper HSG
  1:30 Bakers Dozen vs Corn Flakes HSG
        2:15 Cornflakes vs Crew High School HSG
        3:00 St Joes   Ace HSG
                 
        3:45 Eide FC vs Ball Hogs HSB
        4:30 Crew U15 vs Chelsea HSB
        5:15 Wingstop  vs Crew U19 HSB
        6:00 Kroos Control vs Dortmund HSB
        6:45 CLS vs Wizards HSB
        7:30 CLS vs Hawks HSB
        8:15 Brain Power vs Hawks HSB
                 
Sunday Nights    
                 
Monday Feb 12th   5:15 Athletico Madrid vs Valencia  
    6:00 Sevilla vs Real Madrid  
        6:45 St Etienne vs Montpellier  
                     
Tuesday Feb 13th   5:15 U11 Sky Boys vs Messi Kids  
  6:00 U12 Navy 2 vs U11 Navy  
        6:45 U12 Sky Girls vs Tigers  
        7:30 U12 Englund vs Pink Panthers  
        8:15 U12 Sky Boys vs Bergman  
                     
Wednesday Feb 14th   5:15 Real Waukegan vs Royal Aces  
  6:00 U14 PSG vs U14 AYSO

 

        6:45 U14 Knights vs Knuckleheads  
        7:30 Knuckleheads vs U13 Rivera  
        8:15 K Qrew vs U13 Gotz  
                     
        9:00 Messi Adults vs Recycled 1's AS
        9:45 Zion United vs Wanna Be's AS
                     
Thursday Feb 15th            
  8:30 Toluca vs Cardiac Arrest AS
        9:15 Revolution vs Suicide Squad AS
        10:00 Net 6 & Chill vs Risk Takers AS
                 
                 
Friday Feb 16th   5:15 Torino vs Roma U6
  5:15 Inter vs Napoli U6
        5:15 Lazio vs Genoa U6
        6:00 Inter vs Udinese U6
        6:00 Milan vs Juventus U6
        6:00 Fiorentina vs Palermo U6
        6:45 Revolution vs Dynamo U8
        7:30 Columbus Crew vs Fire U8
        8:15 Sounders vs DC United U8
                 
Saturday Feb 17th   8:00 Galaxy vs Eagles U8
  8:45 Barcelona vs Columbus Crew U8
        9:30 Bullen vs Salem Middle School
        10:15 All Saints Meo vs Mahone 2 Middle School
        11:00 Lance 2 vs Lance 1 Middle School
        11:45 Mahone 1 vs All Saints Gotz Middle School
        12:30 Washington vs St Joes Middle School
        1:15 CLS vs K Tech Bergman Middle School
        2:00 Nantes vs Lorient  
        3:00 SC Batista  vs Marselle  
        3:45 Lyon vs Olympique  
        4:30 U11 Sky Boys vs U12 Ninjas  
        5:15 U12 Navy 1 vs Sixtos  
        6:00 Monaco vs U12 Kickers  
        6:45 Portillo vs Bergman  
        7:30 Messi Kids vs Bourdeaux