indoor soccer, sand soccer, tournaments, kenosha, racine, basketball, baseball, softball, football, team handball, futsal

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Change Team: 

Week 2 Session 2 Soccer February 4th - February 10th

 

Sunday Feb 4th   12:45 Bakers Dozen vs Ace HSG
  1:30 Tremper vs Cornflakes HSG
        2:15 Crew High School vs Tremper HSG
        3:00 Crew High School vs St Joes HSG
                 
        Moved High School Boys Games to end of Session due to Super Bowl
                 
Monday Feb 5th   5:15 Athletico Madrid vs Barcelona  
    6:00 Sevilla vs Valencia  
        6:45 Real Madrid vs Lyon  
                     
Tuesday Feb 6th   5:15 U12 Englund vs U11 Navy Girls  
  6:00 U13 Pearson vs U12 Navy Girls 1  
        6:45 Pink Panthers vs Tigers  
        7:30 U12 Sky Girls vs U12 Navy Girls 2  
        8:15 Bergman vs U13 Navy Girls 2  
                     
Wednesday Feb 7th   5:15 Royal Aces vs K Qrew  
  6:00 U14 AYSO vs Real Waukegan

 

        6:45 U12 Panthers vs U12 Ninjas  
        7:30 U14 PSG vs Knuckleheads  
        8:15 U13 Gotz vs U14 AYSO  
                     
        9:00 Wanna Be's vs Toluca AS
        9:45 Risk Takers vs Messi Adults AS
                     
Thursday Feb 8th            
  8:30 Recycled 1's vs Lunatics AS
        9:15 Cardiac Arrest vs Zion United AS
        10:00 Revolution vs En Fuego AS
                 
                 
Friday Feb 9th   5:15 Udinese vs Milan U6
  5:15 Fiorentina vs Lazio U6
        5:15 Palermo vs Torino U6
        6:00 Torino vs Juventus U6
        6:00 Genoa vs Napoli U6
        6:00 Roma vs Inter U6
        6:45 Galaxy vs Revolution U8
        7:30 DC United vs Columbus Crew U8
        8:15 Dynamo vs Fire U8
                 
Saturday Feb 10th   8:00 Eagles vs Sounders  
  8:45 Bourdeaux vs U10 PSG  
        9:30 Lance 2 vs K Tech Bergman Middle School
        10:15 Mahone 2 vs Mahone 1 Middle School
        11:00 Washington vs K Tech Runyard Middle School
        11:45 All Saints Gotz vs CLS Middle School
        12:30 St Joes  vs Bullen Middle School
        1:15 Lance 1 vs All Saints Murawski Middle School
        2:00 Lorient vs Marselle  
        3:00 Montpellier vs SC Batista  
        3:45 Caen vs St Etienne  
        4:30 Nantes vs Lyon  
        5:15 Olympique vs LOSC  
        6:00 Monaco vs U12 Ninjas  
        6:45 U12 Black  vs U13 Rivera  
        7:30 U10 PSG vs U11 Sky