indoor soccer, sand soccer, tournaments, kenosha, racine, basketball, baseball, softball, football, team handball, futsal

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Change Team: 

Week 1 Session 2 Soccer January 28 - February 3rd

 

Sunday Jan 28th   12:45 Cornflakes vs Ace HSG
  1:30 Ace vs St. Joe's HSG
        2:15 St. Joe's vs Bakers Dozen HSG
        3:00 Tremper vs Crew High School HSG
                 
                 
        3:45 Chelsea vs Eide FC HSB
        4:30 Wingstop  vs Brain Power HSB
        5:15 Hawks FC vs Crew U19's HSB
        6:00 Crew U15's vs Dortmund HSB
        6:45 Kroos Control vs PSG HSB
        7:30 Ball Hogs vs High School Wizards HSB
                 
Sunday Nights    
                 
Monday Jan 29th   5:15 Sevilla vs Athletico Madrid U10
    6:00 Barcelona vs Valencia U10
        6:45 Real Madrid vs Caen U10
                     
Tuesday Jan 30th   5:15 U12 Navy Girls 2 vs U12 Englund U12
  6:00 U12 Navy Girls 1 vs Bergman U12
        6:45 Pink Panthers vs U12 Sky Girls U12
        7:30 U10 PSG vs U12 Knights  
        8:15 Tigers vs U11 Navy U12
                     
Wednesday Jan 31st   5:15 U14 Knights vs Royal Aces U14
  6:00 Real Waukegan vs K Qrew

U14

        6:45 U13 Gotz vs U13 Rivera U14
        7:30 U13 Gotz vs Knuckleheads U14
        8:15 U12 Black vs U14 AYSO U14
                     
        9:00 Zion United vs Messi Adults AS
        9:45 Cardiac Arrest vs Team Wanna Bes AS
                     
Thursday Feb 1st            
  8:30 Lunatics vs Net 6 & Chill AS
        9:15 En Fuego vs Suicide Squad AS
        10:00 Revolution vs Toluca AS
                 
                 
Friday Feb 2nd   5:15 Genoa vs Fiorentina U6
  5:15 Lazio vs Juventus U6
        5:15 Palermo vs Udinese U6
        6:00 Inter vs Palermo U6
        6:00 Torino vs Napoli U6
        6:00 Milan vs Roma U6
        6:45 Revolution vs Fire U8
        7:30 DC United vs Dynamo U8
        8:15 Sounders vs Galaxy U8
                 
Saturday Feb 3rd   8:00 Eagles vs Columbus Crew  
  8:45 Lyon vs LOSC  
        9:30 K Tech Bergman vs Washington Middle School
        10:15 Bullen vs Mahone 2 Middle School
        11:00 St. Joe's vs Lance 1 Middle School
        11:45 Mahone 1 vs Ktech Runyard Middle School
        12:30 Lance 2 vs All Saints Gotz Middle School
        1:15 All Saints M vs CLS Middle School
        2:00 All Saints M vs Salem Middle School
        3:00 Olympique vs St. Etienne U10
        3:45 Marselle vs Nantes U10
        4:30 Caen vs SC Batista U10
        5:15 Montpellier vs Lorient U10
        6:00 U12 Knights vs Monaco  
        6:45 U12 Panthers  vs U12 Kickers  
        7:30 Sixtos vs U13 Pearson