indoor soccer, sand soccer, tournaments, kenosha, racine, basketball, baseball, softball, football, team handball, futsal

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
Change Team: 

Week 8 Youth Soccer January 10th - January 16th

 

Wednesday Jan 10th   5:15  U13 Sky Pearson vs K Qrew  
  6:00  U14 AYSO vs Russ Robinson  
        6:45  U13 Gotz vs Knuckleheads  
        7:30  Eide vs Real Waukegan  
        8:15  U13 Rivera vs U12 Black  
                 
        9:00  Wanna-Be's vs Lunatics Adult
        9:45  Suicide Squad vs Net 6 and Chill Adult
                 
Thursday Jan 11th   5:15  U10 PSG vs U11 Bergman  
                 
        8:30  Cardiac Arrest vs Revolution Adult
        9:15  Toluca vs Real Adventista Adult
        10:00  Risk Takers vs Farcelona Adult
                     
Friday Jan 12th   5:15  U6 Lazio vs U6 Torino U6 
  5:15  U6 Roma vs U6 Napoli U6
        5:15  U6 Milan vs U6 Inter U6
        6:00  U6 Juventus vs U6 Fiorentina U6
                 
        6:45  Galaxy  vs Sounders U8
        7:30  Revolution vs Fire U8
        8:15  Crew  vs Dynamo U8
        9:00  Ziraq vs Reget High School Boys
                     
Saturday Jan 13th   8:00  Eagles vs DC United  
  8:45  Barcelona vs Valencia

 

        9:30  Olympique vs LYON  
        10:15  U13 Navy 2 vs U12 Sky  
        11:00  Caen vs Revolution  
        12:00  Marselle vs Ninjas  
        12:45  U14 Wizards vs K Qrew  
        1:30  Patterson vs Real Waukegan  
        2:15  Gorman vs U14 Knights  
        3:00  Tigers vs U12 Englund  
        3:45  Athletico Madrid vs Pink Panthers  
        4:30  U11 Sky vs Germany  
        5:15  Monaco vs U12 Kings  
        6:00  Bourdeaux vs U12 Sky  
        6:45  U12 Knights vs Portillo  
        7:30  Messi vs Sixtos  
                     
                     
     
Sunday Jan 14th              Playoff week for high school
               
Monday Jan 15th   5:15  LOSC vs FC Nantes  
  6:00  Sevilla vs Real Madrid  
        6:45   Montpellier vs AS St Etienne  
                 
Tuesday Jan 16th   5:15  Bobcats vs U12 Englund  
  6:00  U12 AYSO Girls vs Pink Panthers  
        6:45  U12 Navy Girls vs Southport Elite  
        7:30  U11 Navy Girls vs U12 Sky Girls  
        8:15  Kenosha Elite vs U13 Navy 1 Girls